Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do zapisu ustawień i prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis. Zamknij okno
Zwiększ czytelność

Aktualności

Instytut Architektury poleca najnowszą książkę z serii Monografie architektów XX wieku. Fryderyk Tadanier był jednym z czołowych krakowskich architektów modernistycznych międzywojnia, autorem jedynego wieżowca w obrębie Plant, czyli budynku Komunalnej Kasy Oszczędności przy placu Szczepańskim. Jego domeną była architektura mieszkaniowa, ale projektował także budynki użyteczności publicznej współtworzące nowoczesną infrastrukturę II Rzeczypospolitej – młodego państwa ambitnie prącego ku modernizacji.

więcej...

Instytut Architektury, organizator Krakowskiego Szlaku Modernizmu, poleca serię wydawniczą "Monografie architektów XX wieku". Wydane w ramach niej książki zawierają rozbudowane opisy dzieł najważniejszych architektów modernizmu związanych z Krakowem, ilustracje współczesne oraz bogatą dokumentację archiwalną.

więcej...

Polecamy dwutomową monografię Witolda Cęckiewicza, wydaną przez Instytut Architektury. Prof. Cęckiewicz to jeden z najważniejszych architektów polskich po II wojnie światowej. Urodzony w 1924 roku, dzięki talentowi i ambicjom doszedł do pozycji, która umożliwiła mu realizację ważnych założeń pomnikowych, a także dużych przedsięwzięć o prestiżowym charakterze: hotel Cracovia i kino Kijów w Krakowie, oraz ikoniczna ambasada PRL w New Delhi.

więcej...
<< nowsze wpisy 1 z 12 >> starsze wpisy